Loading Content...

YAPIKREDİ

  • December 10, 2019

Blockchain Uzmanlık Eğitimleri, Bahçeşehir Üniversitesi’nde, 4  farklı grup ile haftada 5 gün devam ediyor. Eğitimler BAU BlockchainIST Direktörü Öğretim Üyesi Bora Erdamar, BAU BlockchainIST Direktör Yardımcısı Ceyhun Çoban, BAU Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü Öğretim Üyesi Serkan Yeşilyurt, BAU BlockchainIST Center Kriptoekonomi Araştırma Koordinatörü Alp Işık, Yazılım Koordinatörü Çağın Dönmez  ile asistanlar Aybars Dorman ve Murat Çeliktepe tarafından veriliyor.
    Türkiye’nin veri çağına ayak uydurabilmesi ve teknoloji ihracatını  artırmasını desteklemek amacıyla hayata geçirilen İstanbul Blockchain
Okulu Projesi ile blockchain okuryazarlığının artırılmasının yanı sıra  blockchain uzmanlığının artırılması da hedefleniyor. Eğitimlerin yanı  sıra mentorluk desteği de sağlayan Proje kapsamında “Zincirleme
Sohbetler” ile katılımcılar, blockchain teknolojisiyle ilgili farklı  alanlarda çalışma yapan birçok isimle bir araya geliyor. Proje  kapsamında ayrıca Türkiye’de blockchain teknolojisi alanında bilgi  bankası oluşturulması da amaçlanıyor.

Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği  ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı
İstanbul Mali Destek Programı kapsamında yürütülen, İstanbul
Blockchain Okulun’da blockchain eğitimleri devam ediyor.
Türkiye’de blockchain konusundaki ilk uzmanlık eğitimlerinin verildiği
İstanbul Blockchain Okulu’nda eğitimler, (BAU), uzman eğitmenler tarafından veriliyor.
    Türkiye’de katma değeri yüksek blockchain pazarının büyümesine  katkı sağlamayı ve blockchain konusunda farkındalığın artırılmasını  hedefleyen İstanbul Blockchain Okulu Projesi kapsamında, uzmanlık  eğitimleri 1 Ekim 2019’da başlayarak aralıksız devam ediyor.
    Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği  ortaklığında  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul
Blockhain Okulu ile Türkiye’de bu alanda uzman yetiştirilmesi  amaçlanıyor.

    Eğitim desteği Bahçeşehir Üniversite’nden…

   

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram