loading content..
works

Hız kazanması bekleniyor! - Milliyet

 • 12.01.2021

Doktor Öğretim Üyesi Bora Erdamar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dijital para projesiyle ilgili "Kağıt paralar ve kredi kartları hayatımızda olmaya devam etse de, başta onları tamamlayıcı, zamanla onların yerini alabilecek merkez bankası dijital para projeleri birer birer hayata geçecek." değerlendirmesini yaptı.

Read More
works

Merkez bankalarının dijital para girişimlerinin hız kazanması bekleniyor - NTV

 • 12.01.2021

Covid-19 salgınının ardından dünya ekonomilerinde büyük bir belirsiz hakim olurken değerini en çok artıran para birimlerinden biri Bitcoin oldu. Dijital ve kripto paraların geleceğine dair açıklamalarda bulunan Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Araştırma Uygulama Merkezi Direktörü Dr. Öğretim Üyesi Bora Erdamar, "Kağıt paralar ve kredi kartları hayatımızda olmaya devam etse de başta onları tamamlayıcı, zamanla onların yerini alabilecek, merkez bankası dijital para projeleri birer birer hayata geçecek" dedi.

Read More
works

Merkez bankalarının dijital para girişimlerinin hız kazanması bekleniyor -AA

 • 12.01.2021

Bahçeşehir Üniversitesi Blockchain Araştırma Uygulama Merkezi Direktörü Doktor Öğretim Üyesi Erdamar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dijital para projesiyle ilgili "Kağıt paralar ve kredi kartları hayatımızda olmaya devam etse de, başta onları tamamlayıcı, zamanla onların yerini alabilecek merkez bankası dijital para projeleri birer birer hayata geçecek." değerlendirmesini yaptı. Kovid-19 salgınının ardından dünya ekonomilerinde büyük bir belirsiz hakim olurken değerini en çok artıran para birimlerinden biri Bitcoin oldu. 2020'nin mart ayında 4 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin, yeni yılın ilk günlerindeyse 40 bin dolar sınırına yaklaşmış bulunuyor.

Read More
works

COINTRUST

 • 19.09.2019

Turkey Reveals Blockchain Infrastructure Plan in Strategy 2023 Document The Turkish government has stated plans to setup a national blockchain framework to use distributed ledger technology (DLT) in public management. The Ministry of Industry and Technology published its vision during its Strategy 2023 presentation in Ankara on September 18. Strategy 2023 stresses blockchain and DLT as important tasks for 2020. The media release points to a Startup Genome survey that underlines blockchain as one of the fast growing technologies, with a growth of 101.5% in worldwide early stage start up financing.

Read More
works

HABERLER.COM

 • 30.07.2020

Deniz Akvaryum ve BAU BlockchainIST Center’dan blockchain teknolojileri için iş birliği DenizBank’ın inovasyon ofisi Deniz Akvaryum, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk üniversite blockchain merkezi olarak kurulan İstanbul Blokzincir Teknolojileri ve İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (BlockchainIST Center) ile iş birliği gerçekleştirdi. DenizBank’ın inovasyon ofisi Deniz Akvaryum, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk üniversite blockchain merkezi olarak kurulan İstanbul Blokzincir Teknolojileri ve İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (BlockchainIST Center) ile iş birliği gerçekleştirdi.

Read More
works

ANADOLU AJANSI

 • 30.07.2020

Deniz Akvaryum ve BAU BlockchainIST Center’dan blockchain teknolojileri için iş birliği İş birliği kapsamında, Deniz Akvaryum’da kurulan Blockchain Lab platformunda blockchain tabanlı projeler üretilerek finans sektörüne yönelik uygulamaları geliştirmek üzere çalışmalar yapılacak İSTANBUL (AA) – DenizBank’ın inovasyon ofisi Deniz Akvaryum, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk üniversite blockchain merkezi olarak kurulan İstanbul Blokzincir Teknolojileri ve İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (BlockchainIST Center) ile iş birliği gerçekleştirdi.

Read More
works

İHA

 • 16.07.2020

Ünlü isimlerin hesapları hacklenmişti! Merak edilen o soruyu uzmanlar yanıtladı: ‘Hesapların kontrolü gerçekte kimde?’ Twitter’daki bir güvenlik açığından faydalanan hackerlar, başta Jeff Bezos, Elon Musk, Barack Obama ve Bill Gates olmak üzere pek çok kişi ile kripto para kurumunun hesabını ele geçirdi.

Read More
works

DHA

 • 11.04.2020

Dünyayı koronavirüs salgını sarsmaya devam ederken, Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, koronavirüs nakit paraların aksine ATM ve POS cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Covid-19 ile birlikte banknot, kredi kartı ya da pos cihazını hiç kullanmadan tüm ödemeleri dijital olarak yapacağımız bir döneme giriyoruz” dedi.

Read More
works

HABERTÜRK

 • 12.04.2020

Koronavirüs nakit paradan daha çok ATM ve POS cihazlarından yayılıyor Dünyayı koronavirüs salgını sarsmaya devam ederken, Uluslararası Ödemeler Bankası `Bank of International Settlements (BIS) ́ tarafından yayınlanan rapora göre, koronavirüs nakit paraların aksine ATM ve POS cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Covid-19 ile birlikte banknot, kredi kartı ya da pos cihazını hiç kullanmadan tüm ödemeleri dijital olarak yapacağımız bir döneme giriyoruz” dedi

Read More
works

SÖZCÜ

 • 11.04.2020

Corona uyarısı! Virüs buradan daha hızlı yayılıyor Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, corona virüsü nakit paraların aksine ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Salgın sonrası dijital ödeme sistemlerinin artacağını göreceğiz” dedi.

Read More
works

TAKVİM

 • 12.04.2020

Hepimiz yanlış biliyormuşuz! Koronavirüs nakit paradan daha çok ATM ve pos cihazlarından bulaşıyor! Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, dünyayı kasıp kavuran koronavirüs nakit paraların aksine ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Salgın sonrası dijital ödeme sistemlerinin artacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Read More
works

SABAH

 • 12.04.2020

Son dakika haberi... Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, korona virüs nakit paraların aksine ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Salgın sonrası dijital ödeme sistemlerinin artacağını göreceğiz” dedi. Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, korona virüs nakit paraların aksine ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Blockchain Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “Salgın sonrası dijital ödeme sistemlerinin artacağını göreceğiz” dedi.

Read More
works

HABER.COM

 • 11.04.2020

Koronavirüs ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor Uluslararası Ödemeler Bankası ‘Bank of International Settlements (BIS)’ tarafından yayınlanan rapora göre, corona virüs nakit paraların aksine ATM ve pos cihazları üzerinden daha çok yayılıyor. “Banka EFT sistemiyle bu iş yürümüyor”

Read More
works

COINTRUST

 • 09.01.2020

AvaLabs & Turkey’s BlockchainIST Center to Build Products for Everyday Use Ava Labs, just before launching its mainnet, has collaborated with BlockchainIST Center in Turkey to develop blockchain technology based products for everyday use. BlockchainIST, the country’s first university blockchain center, has collaborated with Cornell University’s Emin Gün Sirer’s Ava Labs to build DeFi products on the Ava Platform.

Read More
works

İLK VE TEK MERKEZİZ

 • 23.01.2020

Yapılan iş birliği ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan BAU BlockchainIST Center Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, “BlockchainIST Center olarak Türkiye’de bir üniversite bünyesinde bulunan ilk ve tek Blockchain Teknoloji Araştırma Merkezi’yiz. Bu iş birliği sonrasında Türkiye olarak bütün projeleri hızlıca hayata geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Read More